Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ресторани

Tag : ресторани

Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се токмат посериозни рестрикции: Угостителските објекти ќе се затвораат во 21 часот?

CENTAR MKD
Посериозни рестрикции се токмат од страна на Комисијата за заразни болести, откако ситуацијата со коронавирус во Македонија ескалира, а пред само два дена беше забележан...
Centar Македонија

Можни нови рестриктивни мерки во Македонија – Ќе се намали работното време на кафичите и рестораните!?

CENTAR MKD
Минатата недела, но и оваа, бројките покажуваат дека ковид-19 се шири, а тоа е причина да се вратат благи рестриктивни мерки, вели епидемиологот д-р Александар...
Коронавирус Centar Македонија

Филипче за забавите во кафеаните: Да знаевме дека ќе биде така, немаше да дадеме препорака да се отворат

CENTAR MKD
По објавата на фотографиите од скопски кафеани каде наместо почитување на препораките, се правеле забави без одржување дистанца, без маски и со групирање, министерот за...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Закажана вонредна Владина седница во 16:30 часот – Се олабавуваат мерките, се разгледува можност за отворање на моловите, кафичите, рестораните…

CENTAR MKD
Денеска, (вторник, 12.5.2020 година), со почеток во 16:30 часот, Владата на Република Северна Македонија ќе одржи седница. Неофицијално ќе се зборува за олабавување на мерките,...