Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » брак
CentarМозаикЉубовХороскоп

Мажите родени во овие три хороскопски знаци не сакаат брак

M T
Секој знак е карактеристичен за нешто, но овие три се дефинитивно најнеодлучни кога е во прашање влегувањето во брачните води! Првото место му припаѓа на...
МозаикЉубов

Ова е најголемиот НЕПРИЈАТЕЛ на бракот и врските

M T
Парите и сексот се најчестите причини за развод, покажуваат студиите. Но, терапевтите и другите психолошки експерти сметаат дека таквата статистика не дава реална и целосна...
CentarМозаикЉубов

После тоа, сè е полесно: Психолозите велат дека оваа година во БРАКОТ е пресвртница за многу парови

M T
Многумина веруваат дека седмата година од бракот е кризна и дека ова е пресвртница во одлуката дали заедничкиот живот на партнерот ќе продолжи да функционира...
CentarМозаикЉубов

Овие 5 работи треба да ги знаете за вашиот ПАРТНЕР пред да стапите во брак

M T
Пред да одлучите да стапнете на „лудиот камен“, добро размислете за овие работи. Љубовта е прекрасно чувство – нема ништо поубаво кога сакаш и кога...