19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » исхрана
CentarМозаикЗдравје

ВКЛУЧЕТЕ ГО ВО ВАШАТА ИСХРАНА- Секојдневното консумирање на ова овошје промовира долговечност

M T
Ако сакате да посипете боровинки врз утринската чинија со овесна каша или јогурт, тогаш имате среќа. И покрај фактот дека овие бобинки се мали, боровинките...
CentarМозаикЗдравје

Променете ја исхраната: Без лекови за лесно намалување на шеќерот во крвта

M T
Високиот шеќер во крвта може да стане сериозен здравствен проблем. Тоа е особено опасно за оние со дијабетес и може да предизвика оштетување на нервите,...
МозаикКујната од CentarНаправи Сам

ЛЕБ КОЈ ТОПИ МАСТИ – Првото јадење што го исфрлате од исхраната кога започнувате диета, но грешите

M T
Обично кога започнуваме диета, лебот е првата храна што ја исфрламе од исхраната. Што ако ви кажеме дека сега можете да уживате во свежо печен...