16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » трикови
Мозаик

Евтино и навистина делува: Со овие трикови ќе ги избелите забите со овошје

M T
Белите заби и блескава насмевка се украс на секое лице и нешто што луѓето прво го забележуваат. Затоа многумина се подложуваат на разни третмани за...
Мозаик

Со овие едноставни трикови зачинете ја атмосферата во креветот за да ЗАБЛЕСКАТЕ

M T
Во врската доаѓа момент кога сексот станува рутина. Што е нормално. Но, тоа не значи дека работите треба да останат така. Ќе треба малку повеќе...
Centar Мозаик

Справете се со жештините во текот на летните ноќи: Со помош на едноставни трикови, вашата соба ќе биде МНОГУ ПОЛАДНА

M T
Светлината генерира топлина и колку е посилна сијалицата, толку повеќе ќе се загрева просторот. Заменете ги сијалиците со оние со помал напон и ќе постигнете...
Centar Кујната од Centar Направи Сам

КАКО ДА ГО НАПРАВИТЕ НАЈДОБРИОТ ДОМАШЕН ЛЕБ: Станете мајстор за месење со 8 едноставни трикови

M T
Тешко е да се најде леб во пекара или продавница што е повкусен од оној што самиот си го замесил. Се чини дека рецептите, големините...
Centar Мозаик

Неколку трикови за полесно чистење: Ниту една жена не сака комплицирани процедури, а еве кои се решенијата

M T
Чистењето во никој случај не е омилена активност, но секако е неизбежно барем еднаш неделно. Она што може да ни помогне во овие моменти се...
Мозаик

Со топлите денови доаѓаат и разни проблеми: Неколку едноставни трикови против мрсна коса

M T
Постојат неколку трикови со кои можете да се обидете да го решите проблемот со зголемената маснотија на косата. Со доаѓањето на топлите денови се појави...
Centar Мозаик

ТРИКОВИ НА НАШИТЕ БАБИ – Кога ќе ве касне комарец, направете САМО една работа и нема да СЕ ЧЕШАТЕ

M T
Ако се чешате по каснување од комарец, уште повеќе ја влошувате состојбата, па може целосно да ја иритирате кожата. Пробајте еден од петте старомодни лекови...
Centar Мозаик

Доаѓа лето, а со него и патувања: Со неколку ТРИКОВИ спакувајте што ПОВЕЌЕ работи

M T
Летната сезона е пред нас, а ние се згрозуваме од помислата колку куфери и патни торби ќе ни требаат оваа година. Има неколку луѓе кои...
Centar Мозаик

Едноставни трикови: Тестирајте го рокот на траење на сода бикарбоната и прашокот за пециво

M T
Рокот на траење кога шишињата се затворени е 6 месеци, но што кога ќе ги отворите? Сода бикарбоната и прашокот за пециво се некои од...