16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пестициди
Centar Мозаик Здравје

ВНИМАВАЈТЕ! ЈАГОДИТЕ СЕ ПРВИ НА ЛИСТАТА: Овие овошја и зеленчуци содржат најмногу пестициди!

M T
Според непрофитната американска организација (EWG), и покрај миењето на повеќе од 65 отсто од овошјето и зеленчукот, остануваат штетните хемикалии кои предизвикуваат голем број проблеми...
Мозаик

Исчистете го зеленчукот и овошјето од пестициди: Едно овошје е убедливо НАЈЛОШО

M T
Употребата на пестициди е вообичаена, но во дозволени количини. Меѓутоа, доколку се користат поголеми количини, постои ризик од развој на многу проблеми. Во овој случај,...