16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » заби
Мозаик

Евтино и навистина делува: Со овие трикови ќе ги избелите забите со овошје

M T
Белите заби и блескава насмевка се украс на секое лице и нешто што луѓето прво го забележуваат. Затоа многумина се подложуваат на разни третмани за...
Centar Мозаик

Што им прави БАКНУВАЊЕТО на нашите заби? Стоматолог ја открива тајната

M T
Ортодонтот д-р Калед Касем рече дека луѓето треба да се бакнуваат четири минути дневно, покрај четкањето и чистењето со конец. Тој рече: „Главната предност на...
Centar Мозаик Здравје

СОВЕТИ ЗА БЛЕСКАВА НАСМЕВКА – Како до поздрави и поубави заби

M T
Насмевката игра голема улога во нашите животи. Освен што е првото нешто што се забележува на нечие лице, смеењето го подобрува расположението и го намалува...
Centar Мозаик

За здрави заби е потребно редовно миење: Еве го вистинското време да ја замените старата четка за заби со нова

M T
Редовното и правилно миење на забите е гаранција за нивното здравје. Меѓутоа, ако четката што ја користите не е соодветна поради која било причина, може...