Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : луѓе

Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Не се откажувам лесно од луѓето кои добро им служат на граѓаните

M T
Не тактизирам со оставките, на време соопштив дека треба да видиме што ќе покаже вештачењето, нагласи премиерот Зоран Заев во гостувањето на 24 телевизија. Тој...
Мозаик

ЛУЃЕТО КОИ МНОГУ ПЦУЈАТ СЕ ПОДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Еве и зошто

M T
Луѓето кои пцујат честопати се поинтелигентни, иако обично се претпоставува дека нивниот речник е посиромашен и помалку интелигентен од другите. Според една студија на Универзитетот...
Centar Мозаик Здравје Во тренд...

Дури 90 проценти од луѓето го чепкаат носот! Некои веруваат дека ова е ЗДРАВО – Но, науката вели НЕМОЈТЕ!

M T
Големи се шансите редовно да го чепкате носот како луѓето од Висконсин кои биле истражувани за овој феномен. Во 1995 година, тим научници се обидоа...
Коронавирус Свет Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Од луѓето Ковид-19 премина на животните, 40 проценти од дивите елени во САД добиле коронавирус

M T
Научниците открија дека ковид-19 од луѓето преминал на диви елени во некои делови на Соединетите Американски Држави. Имено, тие открија антитела за САРС-КоВ-2 во 40...