Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сирење
CentarМозаик

Ако се расипува, веројатно ОВА го правите погрешно: Сирењето е омилена храна на многумина, а знаеме ли како правилно да го чуваме?

M T
Љубителите на сирење знаат дека не е лесно да се одржува свежо. Главно нема да го јадете веднаш, па ќе останат неколку парчиња сирење, а...