Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » холестерол
МозаикЗдравје

Ги намалува шеќерот и холестеролот: Ова растение се нарекува златно, а неговиот корен е чудотворен лек

M T
Лек од природата. Глуварчето е златно растение, не само поради изгледот на цветовите, туку и поради лековитото дејство кое го има. Во народната медицина се...
CentarЗдравје

Консумирајте три шолји дневно: Овој напиток го намалува лошиот холестерол

M T
При високи вредности на LDL, холестеролот се акумулира во крвните садови, создавајќи масни наслаги. Со текот на времето, тие растат и го попречуваат протокот на...
МозаикЗдравје

Евтиното овошје е најдобриот лек за висок холестерол, дури и го регулира крвниот притисок

M T
Намалувањето на нивото на холестерол бара и промена во исхраната бидејќи одредени намирници можат да помогнат да се искорени овој здравствен проблем или барем да...
CentarЗдравје

Три симптоми кои укажуваат на висок лош холестерол

M T
Високиот холестерол е значаен ризик за здравјето бидејќи премногу масти (холестерол) може да ги блокира крвните садови со текот на времето, што доведува до компликации...
CentarЗдравје

Напиток за чистење на крвта: Три шолји дневно го намалуваат лошиот холестерол

M T
При високи нивоа на ЛДЛ, холестеролот се акумулира во крвните садови, создавајќи масни наслаги. Со текот на времето, тие растат и го отежнуваат протокот на...
CentarМозаикЗдравје

Евтина и совршена намирница за намалување на холестеролот

M T
Количината на холестерол што една личност ќе ја произведе зависи од исхраната. Сепак, една храна која секогаш можеме да ја купиме во здрава храна се...