19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Толку од сонцето: УХМР најавува невреме, можен е и град – подгответе се за промена

Денес попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните делови.

Утре и во четврток попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со услови за појава на град.

Прогноза за 27.05.2021
Минимална температура: 11°C до 17°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, локално и во форма на невреме.

Прогноза за 28.05.2021
Минимална температура: 10°C до 16°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Променливо облачно со локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Прогноза за 29.05.2021
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD

Утре сончево со мала до умерена облачност

M T

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD