22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Неделава уживајте во сонцето и високите температури – од понеделник ново невреме

До недела времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот. Од понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 04.06.2021
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 20°C до 29°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 05.06.2021
Минимална температура: 7°C до 13°C
Максимална температура: 22°C до 30°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 06.06.2021
Минимална температура: 8°C до 14°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен, а попладне од јужен правец. УВ=8

Можеби ќе ве интересира

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD

Утре сончево со мала до умерена облачност

M T

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD