Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

Претпладне во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб снег. Потоа следува период на доста тивко и повремено сончево време во кој температурите ќе бидат во пораст. Така во петок утринските температури само на места ќе се спуштаат во интервалот од -5 до -10 степени. За време на викендот и во понеделник температурите преку денот ќе бидат насекаде над нулата и ќе има услови за појава на утринска магла по котлините.

Прогноза за 20.02.2021
Минимална температура: -7°C до 2°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Умерено до значително облачно попладне со сончеви периоди. Наутро во котлините ќе има појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 21.02.2021
Минимална температура: -5°C до 4°C
Максимална температура: 6°C до 13°C
Сончево со мала до умерена облачност. Понекаде наутро во котлините ќе има појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 22.02.2021
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 9°C до 15°C
Сончево со мала облачност. Во котлините ќе има појава на утринска магла и ниска облачност.

Можеби ќе ве интересира

Облачно со температури до 16 степени

M T

Облачно и ветровито време со температури до 17 степени

M T

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

M T