12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » регрес

Tag : регрес

Бизнис Во тренд...

Ќе легнат пари на сметките – Колку изнесува К15 оваа година

CENTAR MKD
Сите оние работат во приватни фирми, до крајот на 2019-та година мора да добијат регрес за годишен одмор, во јавноста познат како К-15 исплата. Оваа...