29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : камион

Centar Свет

За четири часа возење, направи 42 прекршоци и предизвика несреќа

M T
Полицијата објави снимка од возач кој поради своето возење ќе помине долго време во затвор. Шокантното видео го прикажува моментот кога возачот на камионот Дерек...
Македонија

Камион излетал од патот во близина на ГП Блаце, возачот починал од срцев удар

M T
Товарно возило со косовски регистарски ознаки вчера вечер излетало од патот во близина на Граничниот премин Блаце соопштија од МВР. Возачот на возилото кој бил...
Свет

Камион удри во автобус во Индија, има најмалку 18 загинати работници

M T
Најмалку 18 работници во северната индиска држава Утар Прадеш загинаа кога камион влета во автобусот во кој се наоѓаа работниците. Нивното патување од Харјан до...
Македонија

Камион излета од патот Охрид – Кичево, возачот тешко повреден

M T
Четириесет и шестгодишен скопјанец е тешко повреден откако со камион излетал од патот Охрид – Кичево. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера кога...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Загина 21-годишно момче, со камион паднало во Вардар

M T
Момче на 21-годишна возраст загина кога товарното возило што го управувал паднало во Вардар. Возилото е сопственост на фирма од Куманово. Момчето од селото Сопот,...
Centar Македонија

Воз се заби во камион кај Радуша – МВР со детали

CENTAR MKD
На 22.10.2020 во 17,15 часот било пријавено дека на пругата помеѓу железничката станица „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“ се случила незгода помеѓу патничкиот воз кој...