Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Девојка доби тешки повреди кога излета со автомобилот од патот

Дваесет и четиригодишна девојка од Куманово доби тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи на патот Куманово – с. Пчиња на местото наречено Менкова Колиба.

„Патничко возило ‘пежо’, со кумановски регистарски ознаки, управувано од К .К. (24) од Куманово, излета надвор од коловозот. Во несреќата К. К. добила тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Куманово“, соопшти полицијата.

Извршен бил увид на местото на несреќата.

Можеби ќе ве интересира

Исчезната девојка за која се верува дека е ќерка на Путин

M T

Ова не го очекуваше – ПЛАНИРАВ ДА СЕ ОЖЕНАМ СО НЕА…“ Момчето ја дознало СУРОВАТА ВИСТИНА за својата вереница, а потоа таа му ги ПРИЗНА ДЕТАЛИТЕ!

M T

„Ситроен“ удри пешак во Кисела Вода – лицето е со тешки телесни повреди

M T

Прегазена млада девојка на улица во Центар, со тешки повреди е пренесена во болница

M T

Мотоциклист од Валандово се здобил со тешки повреди по удар од патничко возило

M T

Автомобил удри во девојка во Скопје

M T