Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » старосна граница

Tag : старосна граница

Centar Македонија

Нови закони: Од сега возачка ќе може да имаат и лица до 75 години, а моторите кои предизвикуваат бучава ќе се одземаат

CENTAR MKD
Владата вечерва одлучи да предложи измени во законот за сообраќај во кој е најавено продолжувањето на рокот на важење на возачката дозвола за повозрасните возачи...
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега со избор на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание

CENTAR MKD
Носиме нов закон наместо досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години, најави...