Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Мила Царовска

Centar Македонија Во тренд...

Царовска: Екскурзии годинава нема да се организираат, учениците можат на прошетка до пет километри

CENTAR MKD
Екскурзии оваа година нема да се организираат, испратени се упатства од Бирото за развој на образование, истакна министерката за образование и наука, Мила Царовска, одговарајќи...
Македонија

Царовска: Реформата на социјалната и детската заштита е со долгорочни ефекти

CENTAR MKD
Министерската за труд и социјала Мила Царовска вечерва во „То тема“ на Телма ТВ зборуваше за реформите на системот за социјална и детска заштита. Реформата,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Царовска вечерва со добра вест – Најави скок на минималната плата и вонреден раст на пензиите во Македонија

CENTAR MKD
Потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Кочани најави дека наскоро следува ново, значително покачување на минималаната плата, а со...