-3 C
Скопје
17. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » метео предупредување

Tag : метео предупредување

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа силно невреме со обилни врнежи од дожд и грмежи во Македонија

CENTAR MKD
Под влијание на циклонска активност утре попладне, во текот на ноќта и во вторник претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите ќе почнат...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување: Невреме низ Македонија – кога да очекуваме стабилизација?

CENTAR MKD
До средината на наредната седмица нашето подрачје ќе биде под влијание на нестабилна воздушна маса која ќе услови честа појава на пороен дожд, грмежи и...