15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : полиција

Македонија Во тренд...

Големо апсење на нарко дилери во центарот на Скопје, запленета дрога

CENTAR MKD
Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР...
Centar Македонија

Скопјанец сам ја ограбил фирмата за која работи, па пријавил разбојништво-приведени две лица

CENTAR MKD
Деветнаесегодишен скопјанец испланирал грабеж на сопствената фирма, по што пријавил во полиција разбојништво. „ Полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија...
Centar Македонија

Мистериозна смрт на булеварот “Борис Трајковски” – 57 годишен маж најден во бесознание

CENTAR MKD
Педесет и седумгодишен државјанин на Косово е пронајден во бессознание доцна синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт,...
Centar Македонија

Полицијата ќе казнува, ова навистина мора да го имате во вашиот автомобил

CENTAR MKD
Од 15 ноември започнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, во спротивно глоба од 45 евра и можност за исклучување од...
Centar Македонија

Вечерва уапсен полицаец – Фатен како бара мито

CENTAR MKD
Инспектори од криминалистичката полиција на МВР вечерва во Куманово приведоа полицаец од Скопје, кој барал пари од кумановска фирма лажно ветувајќи дека ќе сопре наводна...
Centar Македонија Во тренд...

157 санкционирани возачи во Илинден

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Илинден изречени...
Centar Македонија Во тренд...

Над 60 санкции за еден час во Делчево и Берово, над 14.000 за помалку од месец во државата

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

218 санкционирани возачи во Драчево

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Драчево изречени...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Вечерва голема акција на полицијата во Драчево

CENTAR MKD
Врие полиција вечерва во скопско Драчево, дознава Centar.mk. Сообраќајната полиција врши контрола на огромен број на возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. Полицијата...
Centar Македонија

Полицијата “растури” свадба во Арачиново – Ова се официјалните детали од МВР

CENTAR MKD
На 22.10.2020 околу 21.00 полициски службеници од СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во врска со почитување на мерките за заштита...
Centar Македонија Во тренд...

Полицијата вечерва “растури” свадба со 200 гости

CENTAR MKD
Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во селото Арачиново, објави Канал5. Телевизијата Канал 5 информира дека во објектот...
Centar Македонија

Полиција на секој чекор во Чаир – Во тек голема контролна акција на МВР

CENTAR MKD
Бројни полициски патроли вечерва има во Чаир, дознаваме од нашите читатели. Сообраќајната полиција ги контролира возилата и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци. Ваквите акции...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

CENTAR MKD
Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментов се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација. Од МВР за „Фокус“ велат...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Серија апсења низ Македонија – Полицијата ги полни затворите со криминалци

CENTAR MKD
Секторот за меѓународна полициска соработка, при Министерството за внатрешни работи, во соработка со германската полиција, во Хамбург го приведе и преку екстрадициска постапка го донесе...
Centar Македонија Во тренд...

Во Ѓорче Петров 205 казни во сообраќајот

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Ѓорче Петров...
Centar Македонија Во тренд...

Хеликоптери на МВР ја надлетуваат Македонија – во тек голема полициска акција

CENTAR MKD
Голема полициска акција против криумчари на мигранти се одвива во моментов на повеќе локации во земјава. Според неофицијални информации во акцијата учествуваат специјалци, а хеликоптери...
Македонија

332 санкционирани возачи во Скопје, од кои 109 за пречекорена брзина

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Македонија ТОП ВЕСТИ

122 санкционирани возачи во Сарај

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (11.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на општина Сарај...
Centar Македонија

Засилени сообраќајни контроли во Тетово: 189 санкционирани возачи

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Тетово. Притоа, изречени се...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Санкционирани 437 возачи во Скопје, од кои 140 за пребрзо возење

CENTAR MKD
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...