Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пукање
Свет

Пукање на забава во Милано, едно лице загина друго е рането

M T
Карабинерите уапсиле Албанец (34) под сомнение дека синоќа во Милано убил албански државјанин (23) и ранил друг (30) во ногата. Пукањето и убиството се случиле...
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во Марсеј: Напаѓачи отвориле оган врз возило, има мртви

M T
Две лица загинаа во престрелка во Марсеј, јави денеска АФП, повикувајќи се на полициски извори. Според првичните податоци, инцидентот се случил во северниот дел на...
Свет

Пукање во супермаркет во Орегон, најмалку три лица загинаа меѓу кои и напаѓачот

M T
Најмалку три лица загинаа по пукање во супермаркет во американската сојузна држава Орегон. Инцидентот се случил околу 19 часот по локално време во гратчето Бенд....
Свет

Пукање во Калифорнија, три лица загинаа

M T
Двајца полицајци и еден осомничен се убиени во престрелка во градот Ел Монте, соопштија властите во американската сојузна држава Калифорнија. Според соопштението, полицајците биле застрелани...
СветТОП ВЕСТИ

Две лица загинаа, а четворица се повредени во пукање во ноќен клуб во Индијана

M T
Две лица загинаа, а четворица се повредени во пукање во ноќен клуб во градот Гери, Индијана, соопшти во неделата локалната полиција. Полицијата соопшти дека на...
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во болница во Оклахома, убиени четири лица

M T
Вооружен напаѓач уби четири лица во болница во Тулса, Оклахома, соопшти утрово полицијата. Заменик-шефот на полициската управа во Тулса, Ерик Далглиш, потврди дека вчера биле...
Свет

Пукање во Чикаго: Едно лице загина, неколку се ранети

M T
Едно лице загина, а четворица се повредени во престрелка во Чикаго, соопштија денеска локалните власти. Портпаролот на полицијата изјави дека престрелката се случила синоќа околу...
Uncategorized

Пукање во Филаделфија – Три лица се повредени

M T
Најмалку три лица се повредени во престрелка во градот Филаделфија, во американската сојузна држава Пенсилванија. Во извештаите се наведува дека транспортен службеник е во тешка,...
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во Сплит – Ранет маж во животна опасност

M T
Во престрелката во Сплит едно лице е тешко повредено, а по тој повод во службените простории на полицијата се врши разговор со лица кои биле...
Свет

Пукање во училиште во Мемфис, рането момче во критична состојба

M T
Момче е тешко повредено при пукање што се случи во училиште, објави полицијата од градот Мемфис, во американската сојузна држава Тенеси. Според полицијата, пукањето било...
Свет

Пукање во близина на француската амбасада во Танзанија, има жртви

M T
Вооружен напаѓач со автоматска пушка е убиен откако убил тројца полицајци и работник на приватна компанија за обезбедување во Дар ес Салам, недалеку од француската...
Свет

Еден загинат, петмина повредени при пукање на прометна улица во Албанија

M T
Едно лице загина, а петмина се повредени во пукање во многу прометна пешачка зона во албанскиот град Лушње, објавуваат медиумите во регионот. Инцидентот се случил...
Свет

Талибанците пукаа во демонстрантите во Џалалабад

M T
Талибанците денеска отворија оган врз демонстрантите во градот Џалалабад, кои се собраа барајќи повторно да се истакнат авганистанските знамиња на зградите на институциите во тој...