29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гватемала
Свет

Гватемала: Две лица загинаа при уривање на украден авион

CENTAR MKD
Деловен авион чија кражба била пријавена во Мексико се урнал во џунглите на Гватемала недалеку од скриената писта по мистериозното заминување во Венецуела, при што...