Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : meteocentar

MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студен бран доаѓа кон Македонија – очекувајте голем пад на температурите

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со слаба претпладневна магла по одделни котлини, а во текот на денот ќе има...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -9 степени и магла низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Утре ќе има повремено зголемување на облачноста и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови продолжува стабилното...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ во најава и температури под -5 степени: Meteocentar со детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, претежно во јужните делови ќе има повремени врнежи...
MeteoCentar Centar Македонија

Времето се менува: Подгответе се за пороен дожд и грмежи – Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре, особено во претпладневните часови, ќе има врнежи од дожд, кои во источните делови на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Потоа се...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Следува магливо, облачно време, па обилни врнежи од дожд – Meteocentar со детална прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи стабилно време, претпладне со мала до умерена облачност и со услови за утринска магла по одделни котлини, попладне облачноста ќе се...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сонце до сабота, од недела значително заладување и дожд: Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните два дена ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Во сабота облачноста...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од среда драстично затоплување – Метеоцентар со детална 4 дневна прогноза

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, пообилни во источните делови. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Цела недела тмурно и врнежливо: Детална метеоцентар прогноза до крајот на седмицава

CENTAR MKD
Денес ќе има врнежи од дожд, пообилни на места во источните делови (20 до 30 л/м2), локално и во форма на краткотрајно невреме со пороен...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

По дождот доаѓа снег: Meteocentar со детална прогноза за следните денови

CENTAR MKD
Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Во ноќните часови во северните делови врнежите локално ќе преминат во снег и во...
Македонија

Се спрема снежно невреме пред Божик: МВР издаде важно соопштение – Забрана за влез на товарни возила во Грција

CENTAR MKD
МВР ги известува граѓаните дека од 5 часот на 5 јануари до 24.00 на 6-ти, според добиените информации од грчките погранични служби, се воведува забрана...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме низ Македонија: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во попладневните часови и ќе дува засилен јужен ветер (на места над 70км/час). Денес...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР со лоши вести за викендов – Детална неколкудневна прогноза за времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува умерено до значително облачно време, по котлините магливо. Под влијание на влажни бранови од понеделник до среда ќе има...
Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР издаде метео предупредување – Следува невреме во Македонија

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално...