-2.1 C
Скопје
21. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -9 степени и магла низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за оваа недела

Утре ќе има повремено зголемување на облачноста и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури.

По одделни котлини ќе има услови за појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Прогноза за 25.11.2020
Минимална температура: -8°C до 0°C
Максимална температура: 9°C до 15°C
Претежно сончево со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Прогноза за 26.11.2020
Минимална температура: -9°C до -2°C
Максимална температура: 9°C до 16°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Прогноза за 27.11.2020
Минимална температура: -9°C до -3°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Можеби ќе ве интересира

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, а вкупно се лекуваат 356 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

CENTAR MKD

(Видео) Обезбедени се вакцини за 400 илјади граѓани, ќе пристигнат на почетокот на идната година

CENTAR MKD

Снежно пред Нова година во делови од Македонија – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD