36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Цела недела тмурно и врнежливо: Детална метеоцентар прогноза до крајот на седмицава

Денес ќе има врнежи од дожд, пообилни на места во источните делови (20 до 30 л/м2), локално и во форма на краткотрајно невреме со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд, на планините од слаб снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Потоа до крајот на неделава ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Прогноза за 06.03.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 11°С до 18°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со умерен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Прогноза за 07.03.2020
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Променливо облачно со врнежи од дожд, поинтензивни во источните делови. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 08.03.2020
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Следува пеколно време: Метеоцентар со детална прогноза за тоа кога ќе биде најтопло

CENTAR MKD

Топлотен бран над Македонија: Температурите ќе достигнат над 40 степени

CENTAR MKD

(ВИДЕО) Силно невреме со град со големина на орев го погоди Пелагонискиот регион – Еве какви беа сцените

CENTAR MKD