Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ во најава и температури под -5 степени: Meteocentar со детална прогноза за следната недела

Во следните денови ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени.

Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Во вторник ќе дува умерен северен ветер.

Прогноза за 24.11.2020
Минимална температура: -7°C до 3°C
Максимална температура: 9°C до 15°C
Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Прогноза за 25.11.2020
Минимална температура: -9°C до 2°C
Максимална температура: 8°C до 13°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер.

Прогноза за 26.11.2020
Минимална температура: -9°C до -2°C
Максимална температура: 9°C до 14°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. По одделни котлини со појава на магла.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 43 степени

M T

Пад на температурите пороен дожд и грмежи- метеоролозите со викенд прогноза

CENTAR MKD

Времето се менува: Деновиве температури од 40 степени, од петок освежување

CENTAR MKD