Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сонце до сабота, од недела значително заладување и дожд: Метеоцентар со детална прогноза за времето

Во следните два дена ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини.

Во сабота облачноста ќе се зголеми, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Поради облачноста, утринските температури ќе бидат во пораст, а дневните ќе опаднат за 3-5 степени.

Прогноза за 24.10.2020
Минимална температура: -1°C до8°C
Максимална температура: 20°С до 26°C
Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува.

Прогноза за 25.10.2020
Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 17°C до 22°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни.

Прогноза за 26.10.2020
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 16°C до 21°C
Променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има повремен слаб дожд.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD