Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : метео центар

MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Од понеделник поројни дождови, засилен ветер и грмежи – Метеоцентар со детали за големата промена на времето

CENTAR MKD
Во деновите од викендот ќе се задржи стабилно време, во утринските часови со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Во недела ќе...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ со температури до -9 степени и магла низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за оваа недела

CENTAR MKD
Утре ќе има повремено зголемување на облачноста и ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Потоа во следните денови продолжува стабилното...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ во најава и температури под -5 степени: Meteocentar со детална прогноза за следната недела

CENTAR MKD
Во следните денови ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Следува магливо, облачно време, па обилни врнежи од дожд – Meteocentar со детална прогноза

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи стабилно време, претпладне со мала до умерена облачност и со услови за утринска магла по одделни котлини, попладне облачноста ќе се...
MeteoCentar Македонија

Сончево со температура до 24 степени

CENTAR MKD
Времето ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец,...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето се менува: Дожд и грмежи низ Македонија, Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Од утре следува период со повремено зголемување на облачноста и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните и вечерните часови, особено утре и во...
Centar Македонија

Есента тропа на врата и носи студени утра – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Следува период на стабилно време со пониски утрински температури. Најсвежо наутро ќе биде во понеделник и вторник. Преку денот повремено ќе има умерена облачност, а...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

CENTAR MKD
За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе...