Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Времето се менува: Подгответе се за пороен дожд и грмежи – Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

Утре, особено во претпладневните часови, ќе има врнежи од дожд, кои во источните делови на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Потоа се очекува период на претежно стабилно време, освен во среда кога во јужните делови ќе има услови за локален дожд.

Прогноза за 26.10.2020
Минимална температура: 3°C до 9°C
Максимална температура: 17°С до 25°C
Претежно сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 27.10.2020
Минимална температура: 0°C до 8°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Прогноза за 28.10.2020
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Променливо облачно, попладне во јужните делови со услови за локален дожд. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD