Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, претежно во јужните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 27.10.2020
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 18°С до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност и со појава на утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Фото Centar.mk

Прогноза за 28.10.2020
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 16°C до 22°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 29.10.2020
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 16°C до 22°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, кој вдолж Повардарието ќе засилува.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD