12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Драстичен пад на температурите – од викеднов уште поголема промена на времето

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на дневната температура. Во почетокот на наредната седмица времето ќе биде посвежо со повремени врнежи од дожд.

Прогноза за 06.09.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 17°С до 24°C
Променливо облачно со сончеви периоди.

Прогноза за 07.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Прогноза за 08.10.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Променливо облачно и свежо.

Можеби ќе ве интересира

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD

Студ ќе ја окова, а снег ќе ја прекрие Македонија – Метеоцентар со детална прогноза студениот бран кој надоаѓа кон земјава

CENTAR MKD