Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: Дожд и грмежи низ Македонија, Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

Од утре следува период со повремено зголемување на облачноста и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните и вечерните часови, особено утре и во среда и претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 23.09.2020
Минимална температура: 5°C до 15°C
Максимална температура: 25°С до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 24.09.2020
Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Променливо облачно со сончеви периоди и со повремен дожд претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Прогноза за 25.09.2020
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

спонзорирано: