Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Есента тропа на врата и носи студени утра – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Следува период на стабилно време со пониски утрински температури. Најсвежо наутро ќе биде во понеделник и вторник. Преку денот повремено ќе има умерена облачност, а дневната температура на југоистокот ќе достигнува 30 степени.

Прогноза за 20.09.2020
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 24°С до 29°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер

Прогноза за 21.09.2020
Минимална температура: 5°C до 15°C
Максимална температура: 24°C до 30°C
Наутро постудено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Прогноза за 22.09.2020
Минимална температура: 5°C до 15°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

спонзорирано: