11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сексуално насилство
Свет

Вработените во СЗО обвинети за сексуално насилство врз жени во Конго

M T
Светската здравствена организација (СЗО) е цел на сериозни обвинувања за сексуално насилство од страна на нејзини вработени врз десетици жени во Демократска Република Конго, а...
Свет

Харви Вајнстин се изјасни за невин по обвиненијата за сексуално насилство

M T
Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин се изјасни за невин по обвиненијата за сексуални злоставувања во Лос Анџелес во периодот од 2004 до 2013 година. Осрамотениот...