11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обвинител
Македонија

Дисциплинска за обвинител од Скопје кој не постапувал по доделените предмети, дел од нив застареле

M T
Јавниот обвинител донесе решение за оддалечување од функцијата за еден јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје за време додека трае дисциплинската постапка поведена против...
Македонија

Русковска на состанок со главниот бугарски обвинител, Иван Гешев

M T
Во просториите на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, јавната обвинителка Вилма Русковска беше домаќин на Главниот обвинител на Република Бугарија...