Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : приведено лице

Македонија

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

M T
На 09.11.2021 околу 10.30 часот во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле 32-годишниот Д.И. од ова село....
Македонија

Приведено лице во Крива Паланка по распишана централна потерница

M T
На 08.07.2021 во 20.10 часот на улицата „Св.Јоаким Осоговски“, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода П.Ц.(23) од Крива Паланка, кој се...
Македонија

Приведено едно лице, расчистено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин”

M T
Вчера (08.07.2021) во 13.00 часот во Кочани од страна на полициски службеници од ОВР Кочани е лишен од слобода Р.А.(21) од Кавадарци, поради постоење основи...
Македонија

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

M T
На 08.07.2021 од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Гази Баба бил лишен од слобода В.А.(30) од Скопје. За...