26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обвинение
Македонија

Обвинение за сопственик на угостителски објект, злоставувал Македонка и Русинка

M T
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе Обвинителен акт против едно лице кое според опишаните дејствија сторило...
Македонија

Обвинение против двајца битолски гинеколози поради смрт на новороденче

M T
Oбвинителството во Битола поднесе Обвинение против две лица за тешки дела против здравјето на луѓето. „Обвинетите, како лекари – специјалисти по гинекологија и акушерство вработени...
Македонија

Обвинение против заменик директорот кој истепал ученик во основно училиште во Чегране

M T
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Oбвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Малтретирање во вршење на службата според член 143 став 1 од...
Македонија

Обвинение за гостиварец кој со нож нападнал човек, чие возило било паркирано до патот

M T
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог протв 40-годишен жител на Форино кој се товари дека сторил кривично дело – Загрозување со опасно орудие при...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Одобрено обвинението за „Поштенска банка“

M T
Кривичниот суд информира дека во целост се одобрува обвинението за „Поштенска банка“ против 9 лица обвинети за Злoупотреба на службена положба и овластување, како и...
Македонија

Обвинение за поранешниот градоначалник на Општина Битола за незаконски јавни набавки

M T
Поранешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески е обвинет за незаконски спроведени јавни набавки за превоз на ученици, за набавка на масло за греење и...
Македонија Во тренд...

Обвинение за тренерот по џудо во Прилеп за силување деца

M T
Прилепското обвинителство поднесе обвинение за тренерот по џудо од Прилеп за силување деца, односно негови ученички кои му биле доверени заради тренирање и воспитување. 46-годишникот...
Македонија

Покренато обвинение против Игор Јанушев и Миле Јанакиески за набавката на кинеските автобуси

M T
Обвинение против ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, актуелниот пратеник и ексдиректор на ЈСП Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ и уште две лица, поднесе Обвинителството...
Македонија

Обвинение за тетовец кој во два наврати ја истепал својата поранешна сопруга

CENTAR MKD
Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 40-годишник од Тетово за сторено продолжено кривично дело телесна повреда. Обвинетиот со престојувалиште во Скопје, во период од...