17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » врховен суд
КоронавирусСвет

Врховниот суд во Њујорк ја укина одлуката за задолжително носење маски

M T
Судијата во Врховниот суд на државата Њујорк, Томас Радемејкер, денеска ја укина одлуката за задолжително носење маски и рече дека гувернерката на таа држава ги...
МакедонијаВо тренд...

Одбиена жалбата на судијката Лидија Неделкова за нејзиното разрешување

M T
Советот за одлучување по жалби на Врховниот суд ја одби како неоснована жалбата на судијката Лидија Неделкова за нејзиното разрешување од функцијата. „Советот за одлучување...