6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : народен правобранител

Македонија

Народниот правобранител со апел до оние што сакаат да патуваат да се информираат за условите за патување

M T
Народниот правобранител упатува апел до граѓаните пред планираните патувања да се информираат за условите за патување што важат при излез и напуштање на државата, како...
Македонија Во тренд...

Народниот правобранител за трагедијата во Тетово – Само ефикасна истрага ќе докаже дека функционира правната држава

M T
Народниот правобранител изразува длабоко жалење за трагичниот настан во болницата во Тетово, во кој животот го загубија голем број пациенти хоспитализирани за лекување од Ковид-19,...