17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » систем
Македонија

МТСП: Градиме систем кој е праведен и прилагоден на лицата со попреченост

M T
Министерството за труд и социјална политика по наводите на Коалицијата „Менуваме“ во некои од медиумите, за „остварувањето на праватa за еднаквост, достоинствен живот и вклучување...
Македонија

Со поддршка од ЕУ го градиме системот за наводнување Теарце – Обезбедуваме наводнување за нови 300 хектари земјоделско земјиште

M T
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со заменик амбасадорот на Европската Унија, Џулијан Васало и градоначалникот на општина Теарце, Нухи Незири денеска...
CentarТехнологија

WhatsApp од 1 ноември нема да работи на овие мобилни телефони, еве зошто

M T
WhatsApp потврди дека некои телефони со Android ќе изгубат пристап до оваа популарна услуга за пораките од 1 ноември 2021 година или од следниот понеделник....
Македонија

Царовска: Со унапредување на системот на евалуација до поквалитетно високо образование

M T
Министерката за образование и наука Мила Царовска, денеска им посака успешна работа на членовите на Одборот за евалуација на високото образование, кои посетуваат обука организирана...