Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarХороскоп

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

Ова се 4-те хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да ја запознаат својата сродна душа до зима!

Проверете дали сте меѓу нив.

Близнаци

Многу работи ќе бидат во хаос кај Близнаците, но не и љубовниот живот. Имате голема шанса до зима да ја запознаете личноста на вашиот живот!

Многу Близнаци, пак, ќе се помират со поранешниот партнер, но астролозите советуваат дека е подобро се да оставите во минатото и да не се обидувате да градите таму каде што веќе нешто е уништено. Универзумот сигурно ве води до вистинската личност.

Девица

По еден предизвикувачки период, кај Девиците доаѓа период на големи промени во животот. Оние кои долго време се сами, Универзумот ќе ги награди со нова љубов која ќе им ги излечи сите стари рани.

Доколку сте во врска која долго време е во криза, крајот на годината може да биде клучен. Ако не работите на комуникација, некој од вас би можел да ја бара среќата на страна, а тоа значи дефинитивен крај.

Стрелец

За претставниците на овој знак крајот на годината носи многу добри работи на љубовно поле. Оние кои се сами ќе запознаат нови, интересни луѓе.

Нивно ќе биде само да изберат со кого подобро се согласуваат. Ако сте во стагнантна врска, ова е одлично време да ги поттикнете работите. Потребно е време, бидете трпеливи и работете на тоа вашата врска да биде поотворена и помалку да се контролирате еден со друг. Се ќе се реши до зима!

Водолија

Водолиите кои се сами ќе имаат можност да започнат нова романса. Големи се шансите дека тоа нема да биде само минлива авантура за паметење, туку личност со која можете да започнете врска која има потенцијал да трае.

Ако сте во брак, на почетокот на зимата ќе цветаат заспаните чувства. Партнерот и вие ќе се согласите дека е време да се зближите еден со друг, да ги започнете страстите. Патувањето е начин повторно да го откриете она во што сте се заљубиле.

Можеби ќе ве интересира

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

M T

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T