Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

Некои ѕвездени знаци се премногу „меки“ кон своите деца, па затоа нивните партнери секогаш мора да бидат тие што се строги во воспитувањето.

Ѕвездите, како што тврдат астролозите, донекаде не водат и кон тоа какви родители ќе бидеме.

Како што вели хороскопот, најстрогите родители се родени во знакот Јарец, а најпребирливите се Девиците.

Сепак, од друга страна, постојат четири хороскопски знаци во кои се родени најпопустливите родители.

Бик
Биковите делуваат строго, сакаат дисциплина, но во односите со децата се „помеки“ од памукот. Генерално сакаат другиот партнер да ја преземе улогата на „лош полицаец“ во семејните односи, а Бикот да биде тој што секогаш ќе биде пријател со децата, полни со разбирање и љубов. Ова е особено типично за татковците Бикови кои имаат ќерки.

Лав
Лавовите имаат потреба да им се допаднат на сите и ова чувство се проширува и на нивниот однос со сопствените деца. Нивните партнери може да ја сметаат врската еднострана кога станува збор за карање на најмалите, бидејќи Лавот никогаш нема да дозволи на неговите деца да им викаат во негово присуство. Тие секогаш сакаат да бидат забавни родители кои децата ги обожаваат.

Овен
Овните се познати како луѓе кои лесно изразуваат негативни чувства, а исто така се многу импулсивни. Но, кога нивните потомци ги прекршуваат правилата, Овенот никогаш не ги казнува. Тие прифаќаат да бидат казнети од брачниот другар, но сакаат да бидат извор на позитивност и радост за своите деца.

Близнаци
Некои родители веруваат дека тепањето го „расипува“ детето. Тие родители ги вклучуваат Близнаците, а луѓето родени под овој хороскопски знак би „поместиле планини“ за своите потомци и физички би ги бранеле од секој што сака да му наштети на нивното дете. Близнаците веруваат дека со децата сè се решава преку разговор, наместо да прибегнуваат кон казна и секогаш сакаат да ја играат улогата на „добриот полицаец“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

M T

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Три деца се меѓу 13-те загинати откако руски воен авион се урна во дворот на зградата

M T

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

Путин повика да се посвети посебно внимание на безбедноста на децата од новите региони

M T