Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarХороскоп

За овие 3 хороскопски знаци оваа недела ќе биде најсреќна во ноември

Неделниот хороскоп од 17 до 23 ноември навестува дека трите знаци од Зодијакот ќе бидат придружени со неверојатна среќа.

Следниве знаци ќе ги надминат сите неволји и ќе постигнат успех:

Бик
Ноември не е особено романтичен за типичните Бикови, но оваа недела ќе биде исклучок. Особено во четврток и петок можат да се надеваат на голема промена на љубовното поле. Слободните добиваат понуда која ќе им ја промени перспективата и разбирањето за романтичните врски. Започнува нова етапа во нивниот живот и до крајот на годината ќе „јаваат“ на овој бран на безгрижност и уживање.

Близнаци
Најповолни денови за припадниците на овој знак ќе бидат среда, четврток и недела. Во овие три дена ќе почувствуваат неверојатна енергија, нема проблем за кој нема да имаат решение! Полето на пари е особено нагласено за Близнаците, нема да им недостасуваат креативни идеи, претпоставените го прифаќаат секој нивен предлог! Браво, ова е недела на голема среќа и раст на кариерата, која е придружена со подобрување на финансиската состојба.

Риби
Претстојната недела за Рибите е екстремна во секој поглед, особено во личниот живот. Ако сте во врска, дури и ако не е особено долга, немојте да се чудите ако партнерот ве запроси или ви предложи да живеете заедно. Петок и сабота се особено поволни. Во текот на оваа недела Рибите ќе се соочат и со предизвици на работа, кои вешто ќе ги надминат и ќе се истакнат пред претпоставените. Ќе создадете одлична основа за нов чекор во вашата кариера.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

Три знаци ќе се заљубат: Овој го чека СУДБОНОСНА ЉУБОВ

M T

Октомври посветен на борбата против рак на дојка – Продолжува националната скрининг програма за рано откривање рак на дојка, се набавуваат нови мамографи за ЈЗУ во државата

M T

Среќата ги следи: ОВИЕ четири знаци до крајот на годината ќе најдат СРОДНА ДУША

M T

Знаци дека детето има висок коефициент на интелигенција: Внимавајте на МАЛИТЕ ДЕТАЛИ

M T

4 хороскопски знаци кои се најпопустливи родители: Тие ја играат улогата на „добриот полицаец“

M T

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T