10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Променливо облачно време со температура до 21 степен

Времето денес ќе биде променливо облачно, од пладне и попладне со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, наместа по должин на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен, информираат од УХМР.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 18 степени.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 24 степени

M T

Облачно со локален дожд, температурата до 19 степени

M T

Сончево и посвежо време, температурата од 14 до 22 степени

M T

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

M T

Променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд и грмежи

M T

И денес натпросечно топло време со температура до 35 степени

M T