32.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сончево
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T
Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T
Денеска претпладне на места ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност....
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топло и сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Од пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со температури до 36 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР. Попладне и во вечерните часови во северените делови ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала локална облачност и температури до 34 степени

M T
Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала локална облачност, во попладневните часови дожд и грмежи

M T
Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со температури до 32 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец, информираат од УХМР. Минималната температура...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има развој на нестабилна...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

M T
Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време, попладне краткотраен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

M T
Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денес сончево и многу топло, викендов пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од северозападен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој...