19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » облачност
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со мала до умерена облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 28 степени

M T
Во утринските часови времето ќе биде променливо облачно, во текот на претпладнето со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се намали и ќе биде претежно сончево....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

M T
Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне особено на...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена локална облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

M T
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена локална облачност

M T
Сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со локална облачност и температури до 38 степени

M T
Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Претпладне со повремен дожд, попладне сончево со мала облачност

M T
Денеска претпладне на места ќе има зголемена облачност и повремен локален дожд со ретки грмежи. Попладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала локална облачност, во попладневните часови дожд и грмежи

M T
Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони

M T
Денеска се очекува променливо облачно време со мала до умерена облачност која ќе биде поголема во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен северен ветер....
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

M T
Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер

M T
Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала до умерена облачност и температури до 27 степени

M T
Претпладне, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со мала до умерена облачност и значително потопло

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и значително потопло, соопшти УХМР. Попладне на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена облачност

M T
Времето денеска ќе биде претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе биде...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево со умерена облачност и температури до 16 степени

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност поголема во северните делови и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала до умерена локална облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Сончево време со мала облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал...