30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » топло
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло со температури до 38 степени

M T
Утре претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој на нестабилна облачност...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со температура до 38 степени Целзиусови

M T
Сончево и многу топло со мала до умерена облачност ќе биде времето денеска во републиката. Според информациите на УХМР, попладне ќе има развој на локална...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со температури до 36 степени

M T
Времето денес ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Топло и сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло со мала локална облачност и температури до 34 степени

M T
Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во северните делови...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

M T
Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време, попладне краткотраен пороен дожд и грмежи

M T
Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има изолирана појава на...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денес сончево и многу топло, викендов пороен дожд и грмежи

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од северозападен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и многу топло време со слаб до умерен ветер од јужен правец

M T
Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во источните делови, ќе има изолиран развој...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и топло време, попладне пороен дожд во западните делови

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 31 степен

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и топло време, влошување се очекува во текот на викендот

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Од таму додаваат дека кон крајот на денот ќе има...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и топло време, попладне со мала до умерена локална облачност

M T
Денеска времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Денеска сончево и топло време, влошување се очекува во текот на викендот

M T
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, информираат од УХМР....