Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : лето 2020

Centar Бизнис

Не секој ќе може да летува во Грција: Објавена листа од 19 земји чии граѓани ќе може да одмараат ова лето во Грција

CENTAR MKD
Балканските земји може да бидат меѓу првите на чии граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција без тест за коронавирус и без задолжителен карантин....
MeteoCentar Centar Македонија

Значително зголемување на температурите во Македонија – Живата на термометарот деновиве и над 30 степени

CENTAR MKD
Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи....