Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » состојки
CentarКујната од CentarНаправи Сам

Оваа чоколадна торта од само 5 состојки е готова за неколку минути

M T
Користете го омилениот намаз од лешник за да подготвите едноставна торта со само пет состојки, кој оди директно од блендерот во рерната. Ќе ви требаат...
Кујната од CentarНаправи Сам

Леб од САМО две состојки – Брзо се прави, а нема да ви требаат брашно или квасец

M T
Направете едноставен леб со само две состојки. Не само што нема да потрошите многу пари за да го подготвите, туку ќе видите дека е вкусен...
CentarМозаик

Решение за дамки од сонце: Потребни ви се само три состојки кои ги имаме во кујната

M T
Сите ја знаеме маката кога доаѓаме од морето, кожата почнува да се лупи и по неколку дена поради сончевите дамки – изгледаме како далматинец. Решението...
CentarМозаик

Дали косата брзо ви се мрси? – Ставете ги овие две состојки во шампонот, резултатот ќе ве ВООДУШЕВИ

M T
Сите типови коса бараат посебна нега. Ако вашата коса е често мрсна, потребна ви е нега на косата која ќе го намали лачењето на себум...
CentarКујната од Centar

Тајната за совршеното тесто за пица е само во една состојка што сите ја имаме во кујната

M T
Пицата е толку вкусно и едноставно јадење што може да се направи на безброј начини, според сечиј вкус. Сите знаеме дека тестото е всушност најдобриот...