10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дамки
ТЕМАМОЗАИК

Решение за дамки од сонце: Потребни ви се само три состојки кои ги имаме во кујната

M T
Сите ја знаеме маката кога доаѓаме од морето, кожата почнува да се лупи и по неколку дена поради сончевите дамки – изгледаме како далматинец. Решението...
ТЕМАМОЗАИК

Едноставен трик за чистење дамки: Ова е најлесниот начин да ги отстраните дамките од вашата гардероба

M T
Иако маснотијата понекогаш е тешко да се отстрани, со овие совети чистењето ќе биде брзо и лесно. Иако брзата храна е најомилената вечера, често таа...