7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » плажа
СВЕТ

Маж застрелан на популарна плажа во Хрватска, починал на пат кон болница

M T
Утринава околу шест часот хрватската полиција добила дојава дека едно лице е рането од огнено оружје во Колањски Гајец на Паг, во месноста Катарелац. Станува...
СВЕТ

Мигранти се истовариле на плажа во Италија, вознемирените туристи повикале полиција

M T
Пливачи на плажа во близина на градот Лече, на крајниот југ од Италија, биле шокирани кога група од 83 мигранти среде бел ден се истовариле...