25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » плажа
Свет

Мигранти се истовариле на плажа во Италија, вознемирените туристи повикале полиција

M T
Пливачи на плажа во близина на градот Лече, на крајниот југ од Италија, биле шокирани кога група од 83 мигранти среде бел ден се истовариле...